KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11953469

nr 1195 3469

Lars Tärning

(1945-2025), Sverige

Oljemålning, Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Nordiska museet. Signerad, daterad 18. Olja på trä, 32x42 cm

Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 6 augusti 2018
kl 18:35:59

6/8 18:30:59 1      Vinnande bud

Lars Tärning

Läs mer om Lars Tärning